Գնաճի զսպման քաղաքականությունը որպես տնտեսության կայունացման պայման / The inflation containment policy as a condition to stabilize the economy
Սաֆարյան, Կարեն Ֆրունզի / Safaryan Karen
Գնաճի խնդիրը տնտեսական ամենաքննարկվող խնդիրներից է։ Նման քննարկումների կարևորությունը պայմանավորված է նրանով, որ ցանկացած երկրի ղեկավարություն պետական տնտեսական քաղաքականության պլանավորման ժամանակ մշտապես բախվում է այդ խնդրին, հատկապես հարկային, հարկաբյուջետային և դրամավարկային քաղաքականությանը / Проблема инфляции является одной из самых обсуждаемых экономических вопросов. Важность таких обсуждении обусловлена тем, что при планировании государственной экономической политики, особенно по части налого-бюджетной и денежно-кредитной политики, эта проблема постоянно стоит перед руководством той или иной страны / The problem of inflation is one of the most talked about economic issues. The importance of such discussions is provided by the fact that the leadership of any country faces this problem constantly in the planning of state economic policy - especially in terms of tax, fiscal and monetary policies
Ը.00.01 «Տնտեսագիտության տեսություն» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2012 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության
ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Հ. Ի. Աղաջանյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Մ. Վ. Միքայելյան, Ա. Ա. Պետրոսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 25 էջ։