Կուսակցական լիդերության ինստիտուտի կայացման գործընթացը Հայաստանի Հանրապետությունում / The establishment process of the institute of party leadership in the Republic of Armenia
Պողոսյան, Վահե Ոսկանի / Poghosyan Vahe
Ատենախոսության թեմայի արդիականությունը պայմանավորված է ՀՀ-ում այնպիսի հիմնախնդիրների առկայությամբ, որոնք առնչվում են քաղաքական կյանքում կուսակցական լիդերների մասնակցությանը / Актуальность темы диссертации обусловлена существованием в РА таких проблем, которые связаны с участием партийных лидеров в политической жизни / The relevance of the dissertation topic is due to the existence of such problems in RA, which are related to the participation of party leaders in political life
ԻԳ.00.02 «Քաղաքական ինստիտուտներ և գործընթացներ» մասնագիտությամբ քաղաքական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2023 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Գ. Մ. Քեռյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Վ. Ս. Դավթյան, Հ. Ն. Շափաղաթյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայ-ռուսական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։