ՀՀ ԿԳՆ Երևանի պետական համալսարան
1990-ական թվականներից սկսած գնաճի նպատակադրման ռազմավարության ընդունումը լայն տարածում է գտել ինչպես զարգացած, այնպես էլ զարգացող տնտեսությամբ երկրներում, որն ունի մեկ ընդհանուր դրդապատճառ դրամավարկային քաղաքականության նոր անվանական խարսխի ընտրության անհրաժեշտությունը / Основной целью диссертации является разработка различных моделей оценки получение альтернативных оценок реальной нейтральной ставки для экономики РА в контексте развития достижений последних лет в области экономической, в частности, денежно-кредитной политики, проводимой на современном этапе развития экономики РА, особенностей экономики РА, основ денежно-кредитной теории, изучения опыта оценки нейтральных ставок в мировой экономике, что позволит повысить эффективность денежно-кредитной политики, проводимой ЦБ РА / Starting january 2006, the Central bank of Armenia (СВА) with in the scope of the law on Central bank of Armenian officially adopted new frame work of inflation management moving to the strategy of inflation targeting (IT)
Ը.00.08 «Տնտեսագիտամաթեմատիկական մեթոդներ և մոդելավորում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2013 ;Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Հ. Առաքելյան, Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Հ. Լ. Սարգսյան, Ա. Վ. Կակոսայան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան ; Սեղմագիր՝ 26 էջ: