ՀՀ ԿԳՆ Երևանի պետական համալսարան
Ուսումնասիրության առարկան 1990-2010-ական թվականների հնարավորի սահմաններում ընդգրկված հայ գրականությունն է՝ պոեզիան, արձակը, դրամատուրգիան / В диссертационной работе рассмотрено понятие «постмодернизм» и его влияние на современную армянскую литературу. Представлены прозаические, поэтические и драматические произведения современных армянских писателей / In the dissertation we observe the concept of postmodernism and its influence on modern Arminian literature. Here prose, poetic and dramatic works by contemporary Armenian writersare presented
ժ.01.02 «Նորագույն շրջանի հայ գրականություն. գրականության տեսություն» մասնագիտությամբ բանասիրական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2017 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ժ. Ա. Քալանթարյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ն. Մ. Ադալյան, Ա. Ա. Ավանեսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Աբեղյանի անվան գրականության ինստիտուտ ; Ատենախոսություն՝ 200 էջ, սեղմագիր՝ 20 էջ։