Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան
Աշխարհի առաջատար երկրների զարգացումը հանգեցրեց հետարդյունաբերական տնտեսական համակարգի ձևավորման, որը հիմնված է գիտելիքների, նորարարության, գլոբալ տեղեկատվական համակարգերի, կրթության նոր որակի, նոր տեխնոլոգիաների վրա / Развитие ведущих стран мира привело к формированию постиндустриальной экономической системы, основанной на знаниях, инновациях, глобальных информационных системах, новом качестве образования, новых технологиях / The development of the leading countries of the world has led to the formation of a postindustrial economic system based on knowledge, innovation, global information systems, a new quality of education, and new technologies
Ը.00.06 «Միջազգային տնտեսագիտություն» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2024 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Դ. Ռ. Գալոյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Դ. Ն. Հախվերդյան, Լ. Կ. Սարգսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։