Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան
Ագրարային ոլորտը վճռորոշ նշանակություն ունի երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման և բնակչության պարենային անվտանգության ապահովման գործում: Հայաստանում ագրոարդյունաբերական համալիրին բաժին է ընկնում երկրի
ՀՆԱ-ի մոտ 25%-ը, այդ թվում գյուղատնտեսությանը շուրջ 20.5%-ը / Развитие предпринимательства в аграрном секторе имеет для страны стратегическое, экономическое, социальное и культурное значение / The development of agrarian sector proprietorship has a strategic, economic, social and cultural importance for the country
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2016 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Հ. Ռ. Ղազարյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Վ. Բ. Բոստանջյան, Ա. Վ. Քալանթարյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Ատենախոսություն՝ 178 էջ, սեղմագիր՝ 32 էջ։