ՀՀ ակադեմիկոս Ի. Վ. Եղիազարովի անվան ջրային հիմնահարցերի և հիդրոտեխնիկայի ինստիտուտ
Ընդհանուր առմամբ Հայաստանը ջրային պաշարների առումով համարվում է սակավաջուր երկիր, եթե հաշվի առնենք ջրօգտագործման բոլոր հիմնական բնագավառները (ոռոգում, համայնքային ջրամատակարարում, էներգետիկա) ; В диссертации исследованы системы водоснабжения и водоотведения Республики Армения и даны рекомендации по повышению надежности и улучшению условий их эксплуатации
Ե.23.05 «Ջրատնտեսական համակարգեր և դրանց շահագործումը» մասնագիտությամբ տեխնիկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2006 ; Ատենախոսութայն թեման հաստատվել է ակադեմիկոս Ի. Վ. Եղիազարովի անվան ջրային հիմնահարցերի և հիդրոտեխնիկայի ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Ռ. Տ. Փետեոտյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Վ. Մ. Մովսիսյան, Հ. Ս. Խաչատրյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական ագրարային համալսարան ; Սեղմագիր՝ 25 էջ։