Երևանի պետական համալսարան
Համաշխարհային տնտեսության հետճգնաժամային շրջանում աշխարհի պետությունների առաջիկա կարևորագույն տնտեսական խնդիրներից է հասարակության բարեկեցության ցուցանիշ հանդիսացող տնտեսական աճի բարձր տեմպերի և, միաժամանակ, տնտեսության արդիականացման ու հավասարակշռման ապահովումը / Одной из основных предстоящих экономических проблем, стоящих перед странами мира пост кризисном периоде мировой экономики является обеспечение
высоких темпов экономического роста, являющегося показателем благосостояния общества и одновременно, модернизации и равновесия экономики / In the post-crisis period of the world economy one of the most upcoming important economic issues of the world countries is the assurance of high rates of economic growth, an indicator of social welfare, by modernization and diversification of economy
Ը.00.08 «Տնտեսագիտամաթեմատիկական մեթոդներ և մոդելավորում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-21012 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Հ. Առաքելյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Ս. Գյուրջյան, Զ. Կ. Կիրակոսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան (Պոլիտեխնիկ) ; Սեղմագիր՝ 27 էջ։