ՀՀ ԳԱԱ Մ. Աբեղյանի անվան գրականության ինստիտուտ
Անկախության և ժողովրդավարության ուղին բռնած Հայաստանի Հանրապետության համար շուկայական տնտեսությանն անցման անհրաժեշտությունը պայմանավորված էր միջազգային տնտեսական հարաբերություններին ինտեգրվելու, միջազգային կառույցներին համագործակցելու, արտադրության արդյունավետության և արտադրանքի (ծառայությունների) մրցունակության բարձրացման շնորհիվ՝ համաշխարհային շուկայում կայուն դիրքեր զբաղեցնելու հետ / Диссертация посвящена проблемам развития туризма в РА и путям решения данных проблем
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2010 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Դ. Ն. Հախվերդյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Ե. Զաքարյան, Ա. Վ. Հովասափյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։