Սոցիալական վերափոխումներն անցումային տնտեսությամբ երկրներում (ՀՀ օրինակով)
Մխիթարյան, Տիգրան Ժորայի / Mkhitaryan Tigran
Շուկայական հարաբերությունների համակարգը սահմանափակ հնարավորություններ է ընձեռում սոցիալական ոլորտի հիմնախնդիրների կարգավորման հարցում / В переходный период, в процессе осуществления экономических реформ, особое внимание уделяется реформам социальной сферы, так как окончательным результатом любого преобразования является обеспечение благосостояния всего населения
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2008 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ԿԱՊԳԿՎ կառավարման և տնտեսական բարեփոխումների ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Խ. Մարկոսյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Հ. Բ. Ղուշչյան, Դ. Ն. Հախվերդյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական տնտեսա- գիտական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 25 էջ։