Երևանի պետական տնտեսագիտական ինստիտուտ
Ատենախոսության թեմայի հետազոտության հիմնական նպատակն է տնտեսվարման ժամանակակից պայմաններում գործող ՀՀ սննդի արդյունաբերության կազմակերպությունների համար ստեղծել ֆինանսական վիճակի վերլուծության և կանխատեսման ամփոփ մեթոդոլոգիական հիմք՝ օգտագործելով վերոնշյալի հետ կապված տեսագործնական հարուստ փորձը / Диссертационная работа посвящена изучению основных проблем анализа и прогнозирования финансового состояния предприятий промышленности, в частности пищевой промышленности PA
Ը.00.05 «Հաշվապահական հաշվառում և վիճակագրություն» և Ը.00.03 «Ֆինանսներ, դրամաշրջանառություն և վարկ» մասնագիտություններով տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2005 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական տնտեսագիտական ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Զ. Սարգսյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Բ. Սալնազարյան, Մ. Գ. Հովհաննիսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիա ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։