Հակաճգնաժամային կառավարման արդի հիմնախնդիրները ՀՀ ապահովագրական ընկերություններում / Modern problems of anti-crisis management in the ra insurance companies
Մինասյան, Սամվել Արմենի / Minasyan Samvel
Ժամանակակից տնտեսությունում էապես մեծացել է տնտեսավարող սուբյեկների ֆինանսական կայունության, նրանց մրցունակության ապահովման կարևորությունը / Страховые организации являются одним из основных элементов экономики страны, обеспечивая возмещение убытков и стабилизируя устойчивое развитие национальной экономики и социальной сферы / Insurance companies are one of the key elements a national economy, providing compensation and stabilizing the sustainable development of national economy and social sphere
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախսություն ; Երևան-2016 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում : Գիտական ղեկավար՝ Կ. Լ. Աթոյան ; Պաշտոնական ընդդիմախսներ՝ Գ. Ե. Կիրակոսյան, Ա. Ռ. Թամազյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեագիտական ինստիտուտ ; Ատենախոսություն՝ 147 էջ, սեղմագիր՝ 23 էջ։