ՀՀ ԳԱԱ պատմության ինստիտուտ
XX դարի առաջին քառորդին տեղի ունեցած երկու իրադարձություններ բախտորոշ նշանակություն են ունենում հայ ժողովրդի պատմական ճակատագրում ՝ կանխորոշելով նրա հետագա կենսագործունեության առանձնահատկությունները / Данное исследование посвящено деятельности армянских лоббистических организаций в США в 1965-2015 гг. / The given research is devoted to the activity of the Armenian lobbying organizations in the USA from 1965 to 2015
Է.00.01 «Հայոց պատմություն» մասնագիտությամբ պատմական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2017 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Է. Գ. Մինասյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Է. Վ. Պողոսյան, Ս. Հ. Մելիքյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Վանաձորի Հ. Թումանյանի անվան պետական համալսարան ; Ատենախոսություն՝ 246 էջ, սեղմագիր՝ 35 էջ։