Փոքր գործարարության կառավարման արդյունավետության բարձրացման ուղիները (ՀՀ օրինակով)
Պետրոսյան, Աննա Երջանիկի / Petrosyan Anna
Շուկայական տնտեսակարգի գլխավոր առանձնահատկությունը գործարարություն ծավալելու ազատ հնարավորության ընձեռումն ու բարենպաստ պայմանների ապահովումն է, որով էլ բնորոշվում է տնտեսության զարգացվածության աստիճանը / Цель диссертационной равоты состоит выявлении механизмов и практически применяемой концепции преодоления провлем развития малого визнеса и повышения эффективности мероприятий управления малым визнесом в Армении
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2006 : Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Յու. Մ. Սուվարյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Բ.Ս. Սելվինազյան, Գ. Ի. Վարդանյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարության Տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 26 էջ։