Փոքր ու միջին ձեռնարկատիրության զարգացման հիմնախնդիրները ՀՀ-ում ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում / Problems of development of small and medium enterprises in Republic of Armenia within the context of world financia
Հովհաննիսյան, Հայկ Արեգի / Hovhannisyan Hayk
Խորհրդային միության փլուզումից հետո աշխարհում տեղի ունեցան մի շարք նշանակալի քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական փոփոխություններ, որոնք իրենց հետքը թողեցին նաև խոշոր պետությունների զարգացման և, առհասարակ, աշխարհակարգի վրա / Проблема развития малого и среднего предпринимательства в РА в настоящее время становится все более значимой / The present paper seeks to evaluate the impact of the world financial crisis on small and medium enterprises in Armenia and to attempt to formulate theoretical as well as practical recommendations pertaining to overcoming the negative impact of the crisis on the development of SME's in RA
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի համար ատենախոսություն ; Երևան-2012 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ԳԱՍ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Վ. Լ. Հարությունյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Վ. Բ. Բոստանջյան, Գ. Ն. Պողոսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական ագրարային համալսարան ; Սեղմագիր՝ 25 էջ։