ՀՀ ՊՆ Դ. Կանայանի անվան ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտ
В истории новейшего времени статус и значение идеологии на постсоветском пространстве подвергались различным изменениям / Հայաստանի հասարակական-քաղաքական զարգացումների հիմնական օրինաչափությունների ուսումնասիրումը դարձել է քաղաքական գիտության արդի հիմնահարցերի կարևորագույն օղակներից մեկը / The research of main patterns of social-political developments of Armenia became one of the most important links of contemporary issues of political science
ԻԳ.00.01 «Քաղաքական գիտության պատմություն և տեսություն» մասնագիտությամբ քաղաքական գիտությունների դոկտորի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2011 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Մ. Մ. Մարգարյան, Ի. Ա. Իվաննիկով, Է. Գ. Մինասյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՌԴ ԱԳՆ միջազգային հարաբերությունների Մոսկվայի պետական ինստիտուտի (համալսարանի) քաղաքական տեսության ամբիոն ; Սեղմագիր՝ 52 էջ։