Դատական քննության ընթացքում մեղադրանքը փոխելու տեսական և գործնական հիմնախնդիրները / The theoretical and practical issues of changing criminal indictment during court hearings
Սարգսյան, Հայկ Վլադիմիրի / Sargsyan Hayk
ՀՀ քրեական դատավարությունում կողմերի միջև իրական իրավահավասարության երաշխավորման, մեղադրյալի պաշտպանության իրավունքի գործուն իրականացման, անկախ և մեղադրանքի կողմի դիրքորոշմամբ չկաշկանդված դատարանի ապահովման տեսանկյունից վճռորոշ նշանակություն ունի դատական քննության ընթացքում մեղադրանքը փոխելու ինստիտուտի կարգավորման մոդելը / В уголовном судопроизводстве РА с точки зрения обеспечения между сторонами гарантии правового равенства, практической реализации права защиты обвиняемого, независимого и не связаннного позицией обвиняющей стороны суда решающее значение имеет модель института изменения обвинения в ходе судебного разбирательства / The regulation of the changing of criminal indictment during court hearings is of crucial importance from the perspective of the principle of real equality between the parties, the proper implementation of the right of defence by the accused and the assurance of independent and unbiased justice
ԺԲ.00.04 «Դատական իրավունք (դատարանակազմություն, քաղաքացիական դատավարություն, քրեական դատավարություն, կրիմինալիստիկա, դատական փորձաքննություն, փաստաբանություն, օպերատիվ-հետախուզական գործունեության տեսություն)» մասնագիտությամբ իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2015 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Գ. Ս. Ղազինյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ս. Ա. Դիլբանդյան, Դ. Մ. Մելքոնյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։