ՀՀ ԳԱԱ Փիլիսոփայության և իրավունքի ինստիտուտ
Ժամանակակից աշխարհում չափազանց մեծ է սոցիալական այն նոր միտումների և քաղաքական գործընթացների ուսումնասիրությունների պահանջը, որոնք գոյություն չունեին նախորդ դարաշրջաններում: Քաղաքական գործընթացները միշտ տեղի են ունենում կոնկրետ սոցիալական միջավայրում: Առանց այդ միջավայրի հետազոտության՝ քաղաքական գործընթացների էությունը մնում է անհասկանալի և անորոշ / Диссертация посвящена анализу социально-политических аспектов формирующегося информационного общества. В диссертации доказывается, что информатизация это не только технико-технологическая, но социально-технологическая и интеллектуально-гуманитарная трансформация всей системы общественных отношений
ԻԳ.00.02 «Քաղաքական ինստիտուտներ և գործընթացներ» մասնագիտությամբ քաղաքական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2009 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ԳԱԱ Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի գիտական խորհրդի կողմից ; Գիտական ղեկավար՝ Հ. Պ. Գրիգորյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Լ. Ղ. Շիրինյան, Գ. Է. Պետրոսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Երևանի պետական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 20 էջ։