ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ
ժամանակակից պայմաններում ՀՀ-ում Տեղական ինքնակառավարման համակարգի զարգացման և դրանց ֆինանսական հնարավորությունների գործնական իրացման միջև առաջացող խնդիրները պահանջում են ՏԻՄ-երի ֆինանսական ներուժի ամրապնդմանն ուղղված նոր մոտեցումների կիրառում / Данное исследование это шаг в направлении совершенствования и развития межбюджетных отношении PA, a также в целостном представлении финансового положения местных бюджетов
Ը.00.03 «Ֆինանսներ, դրամաշրջանառություն և վարկ» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2010 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Վ. Լ. Հարությունյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Կ. Լ. Աթոյան, Վ. Վ. Խաչատրյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 25 էջ։