1990-ականների սկզբից, տնտեսվարման շուկայական մեխանիզմներին անցմանը զուգընթաց, ինչպես ողջ հանրապետությունում, այնպես էլ Երևան քաղաքում ընթացող համակարգային բնույթի փոփոխությունները, ի թիվս այլ ոլորտների, նշանակալիորեն ներգործել են նաև հասարակական տրանսպորտի համակարգի կենսագործունեության առանցքային ուղղություններում աշխատանքի կազմակերպման վրա / Мобильность является одним из основных критериев эффективности современного общества / Mobility is one of the indicators describing the effectiveness of nowadays society
Ը. 00.02 «Տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2016 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Մ. Ե. Պետրոսյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Վ. Գ. Աբրահամյան, Ս. Վ. Խաչիկյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Երևանի պետական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։