Ավանդների ապահովագրման համակարգի բարելավման ուղիները Հայաստանի Հանրապետությունում / Ways of improvement of deposit insurance system in the Republic of Armenia
Դովլաթյան, Հասմիկ Հովհաննեսի / Dovlatyan Hasmik
Շուկայական հարաբերությունների պայմաններում չափազանց մեծ է բանկային համակարգի դերը, որն առանցքային նշանակություն ունի մակրոտնտեսական հավասարակշռության և տնտեսության բնականոն գործունեության ապահովման հարցում / В условиях рыночной экономики большую роль играет банковская система, которая имеет ключевое значение в обеспечении макроэкономической стабильности и нормального функционирования экономики / The role of the banking system in market relations is too big, which is of key importance in ensuring macroeconomic stability and normal functioning of the economy
Ը.00.03 «Ֆինանսներ, դրամաշրջանառություն և վարկ» մասնագիտությամբ տնտեսական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2013 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ս. Ս. Նահապետյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ է. Մ. Սանդոյան, Ա. Ս. Դաղունց ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 25 էջ։