ՀՀ ԳԱԱ պատմության ինստիտուտ
Աշխարհիկ և հոգևոր իշխանությունների փոխհարաբերությունը էական դեր է խաղացել մարդկային պատմության բոլոր ժամանակներում և պետական կազմավորումների ձևավորումից մինչ այսօր կարևոր տեղ է զբաղեցրել պետական կառավարման գործում / Диссертация посвящена изучению взаимоотношения духовной светской власей Великой Армении с ее многоуровневой природой, возникновению, развитию выявлению обще: картине данной проблемы / The dissertation is dedicated to the study of the relationship between the spiritual and secular authorities in Greater Armenia with its multi-layered nature, to the emergence, development and general picture of the given problem
Է.00.01 «Հայոց պատմություն» մասնագիտությամբ պատմական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2020 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Ե. Մովսիսյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Ս. Եղիազարյան, Գ. Դ. Վարդումյան ; Սեղմագիր՝ 26 էջ։