Взаимосвязанное обучение использованию газетной лексики на практических занятиях по русскому и английскому языкам / Լրագրային բառապաշարի օգտագործման փոխկապակցված ուսուցումը ռուսերեն և անգլերեն լեզուների գործնական պարապմունքների ժամանակ / Interrelated teaching in the use of newspaper vocabulary usage in practical classes of the Russian and English languages
Հարությունովա, Լիդիա Համբարձումի / Harutiunova Lidiya
Сегодня одной из важнейших закономерностей развития общества является сближение стран и народов, тенденция к укреплению связей, взаимодействию и сотрудничеству между ними / Հայախոս ուսանողների համար օտար լեզվի ուսումնասիրությունը առավելապես լրագրային (ինչպես տպագիր, այնպեսէլ էլեկտրոնային տարբերակների) բառապաշարի հիման վրա ենթադրում է կենսականորեն անհրաժեշտ թեմաներով բանավոր խոսքի զարգացում / The relevance of the research : students of nonlinguistic departments enter the universities with different levels of English and Russian knowledge
ԺԳ. 00.02 «Դասավանդման և դաստիարակության մեթոդիկա» / ռուսաց լեզու/ մասնագիտությամբ մանկավարժական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2013 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Բ. Մ. Եսաջանյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Յա. Խաչիկյան, Կ. Ա. Հայրյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Գյումրիի Մ. Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 21 էջ։