Հարկային քաղաքականության արդյունավետության բարձրացման ուղիները Հայաստանի Հանրապետությունում / Ways of increasing the efficiency of тах policy in RA
Մուրադյան, Դավիթ Օհանի / Muradyan Davit
Ներկայումս նույնիսկ որոշ զարգացած երկրների պետական ֆինանսները, մասնավորապես պետական պարտքի ահռելի մեծության հետևանքով, հայտնվել են աղետալի ճգնաժամային վիճակում ինչը գլոբալացման, պետությունների ֆինանսական համակարգերի խիստ սերտաճման պայմաններում լուրջ խնդիրներ է առաջադրում նաև մյուս՝ ֆինանսապես առավել կայուն երկրների համար / В настоящее время государственные финансы даже некоторых развитых стран, вчастности огромной величин государственного долга, оказались в катастрофически кризисном состоянии, что в условиях глобализации, тесного сращивания финансовых систем государств, выдвигает серьезные проблемы также для других - в финансовом отношении более стабильных стран / Even in some developed countries municipal finances appear in critical conditionշ mainly because of huge amount of external debt nowadays
Ը.00.03 «Ֆինանսներ, դրամաշրջանառություն և վարկ» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2013 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Վ. Լ. Հարութուննյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Վ. Բ. Բոստանջյան, Գ. Կիրակոսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 29 էջ։