Անձի մասնագիտական անվտանգության հոգեբանական նախադրյալների ապահովումը ՏՏ կիրառման պայմաններում / Provision of psychological prerequisites for professional safety of a person in the condition of use of IT
Զուրաբյան, Ալբերտ Մարատի / Zurabyan Albert
Արդի պայմաններում աճող լարվածության, անձի անվտանգության և, ընդհանրապես, անվտանգության խնդիրը հասարակության մեջ որակապես նոր միջավայրում է դիտարկվում, քանի որ մարդիկ չեն կարողանում հարմարվել տեղեկատվական տեխնոլոգիական, սոցիալական, տնտեսական, քաղաքական և հոգևոր փոփոխությունների բարձր և կյանքի որակի ցածր մակարդակին / Современные условия сопровождаются проблемами напряженности и безопасности, воздействующим и на личность и общество / Modern conditions are accompanied by problems of tension and security, affecting both the individual and society
ԺԹ.00.01 «Ընդհանուր հոգեբանություն, հոգեբանության տեսություն և պատմություն, անձի հոգեբանություն» մասնագիտությամբ հոգեբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2023 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Վ. Ռ. Պապոյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Մ. Պ. Մկրտումյան, Գ. Ս. Եսայան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ «Ուրարտու» գործնական հոգեբանության և սոցիոլոգիայի համալսարան ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։