ՀՀ ԿԳՆ ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարան
Հայտնի է, որ տնտեսական բարեփոխումների ներկա փուլում հատուկ նշանակություն է ստանում պետական մակարդակով հողային և գույքային հարաբերությունների կարգավորումը, որի գլխավոր նպատակը մարդկանց կյանքի և գործունեության համար բարենպաստ պայմանների ստեղծումն է / Вопросы создания развития пространственных данных в настоящее время представляют собой важную задачу, призванную объединить информацию, получаемую из разных источников с учетом их географического положения (местоположения) / Creating and developing spatial data is considered to be an important problem aimed at combining the information obtained from different sources taking into account their geographical position (location)
Ե.23.06 «Գեոդեզիա, ներառյալ քարտեզագրություն և կադաստր» մասնագիտությամբ տեխնիկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2014 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Լ. Վ. Մանուկյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Մ. Ռ. Վարդանյան Գ. Ա. Ալոյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան ; Սեղմագիր՝ 24 էջ։