ՀՀ ԿԳՆ Երևանի պետական համալսարան
Ատենախոսության հիմնական նպատակն է՝ հետազոտել ավիաընկերությունների գործունեության բարելավման ժամանակակից մոտեցումներն ու տեսամեթոդական դրույթները և դրանց հիման վրա մշակել հայկական ավիաընկերությունների գործունեության
արդյունավետության բարձրացման ուղիներ / Основной целью работы является исследование современных подходов и теоретико-методологических положений улучшения деятельности авиакомпаний и разработка путей для повышения эффективности деятельности армянских авиакомпаний / The main objective of the dissertation is the investigation of modern approaches, theoretical, and methodological regulations for airline operation improvement and for the development of different strategies to increase the efficiency of Armenian airline operation
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2018 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի ազգային
պոլիտեխնիկական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Լ. Հ. Աղաջանյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Խ. Մարկոսյան, Է. Ն. Մաթևոսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։