Երևանի պետական համալսարան
Հասարակական իդեալի փոխակերպումները մամուլում այն ազդակներն են, որոնք հարուստ նյութ են տալիս հասարակական տեղաշարժերը, ազգային գա- ղափարախոսության և հասարակական գիտակցության փոխակերպումները հասկանալու համար / Диссертация посвящена изучению преобразования социальных идеалов в армянских nocтcoвeтcких средств массовой информации, раскрытию взаимоотношений социально-политического развития с общественным идеалом / The dissertation is devoted to the research of the transformations of social ideal and the relations between socio-political developments and social ideal in post-Soviet Armenian society
Ժ.01.06 «Ժուռնալիստիկա» մասնագիտությամբ բանասիրական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2014 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Դ. Վ. Պետրոսյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ն. Մ. Ադլոյան, Ն. Է. Վարդանյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 25 էջ։