ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարության տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտ
Ատենախոսության հիմնական նպատակն է բացահայտել հանրապետությունում արտադրված գյուղատնտեսական մթերքների իրացման խթանման հնարավոր ուղիները՝ շեշտադրելով պետության կարգավորիչ դերը / В диссертации изучены сложивщайся в республике cитyaция в сфере производства сбыта сельскохозяйственной продукции и назревшие проблемы в отрасли
Ը.00.02 «Տնտեսության,նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2002 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության գյուղատնտեսության էկոնոմիկայի գիտահետազոտական ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Էդ. Ս. Ղազարյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Կ. Ռ. Ներսիսյան, Հր. Ս. Ծպնեցյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ պետական գույքի կառավարման նախարարության բարեփոխումների և կառավարման ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 23 էջ։