Возможности использования стратегического потенциала Республики Армения контексте формирования международных коммуникационных коридоров / Հայաստանի Հանրապետության ռազմավարական ներուժի օգտագործման հնարավորությունները միջազգային հաղորդակցության միջանցքների ձևավորման համատեքստում / Possibilities of using the strategic potential of Republic of Armenia in the context of forming international commnication corridors
Դավթյան, Վահե Սամվելի / Davtyan Vahe
Стратегический потенциал государства определяется как совокупность жизненно важных компонентов, обеспечивающих безопасное функционирование политической, военной, экономической, социальной и пр. структур / Ատենախոսությունը նվիրված է Հայաստանի Հանրապետության ռազմավարական ներուժի օգտագործման հնարավորություններին միջազգային հաղորդակցության (էներգետիկ և տրանսպորտային-լոգիստիկ) միջանցքներին ինտեգրվելու համատեքստում / The dissertation is devoted to the usage of the strategic potential of Republic of Armenia in the context of integrating into international communication (energy and transport-logistics) corridors
ԻԳ.00.02 «Քաղաքական ինստիտուտներ և գործընթացներ, միջազգային հարաբերություններ» (Քաղաքական գիտություններ) մասնագիտությամբ քաղաքական գիտությունների դոկտորի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2019 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանում: ; Գիտական խորհրդատու՝ S. Թորոսյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Հ. Քոթանջյան, Ա. Ենգոյան, Վ. Դեգոև ; Առաջատար կազմակերպություն` Ժողովրդների բարեկամության ռուսական համալսարան ; Ատենախոսություն՝ 138 էջ, սեղմագիր՝ 42 էջ։