Կլիմայի փոփոխության ազդեցության սոցիալ-տնտեսական հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում / Socio-economic issues of climate change impact in RA
Ջեյրանյան, Սուրեն Սամվելի / Jeyranyan Suren
Գլոբալ էկոլոգիական հիմնախնդիրները առաջացել են կենսոլորտի վրա անթրոպոգեն ազդեgության աճի պատճառով և ներկայումս սպառնում են երկրի վրա կյանքի գոյությանը / Изменение климата, с точки зрения влияния на мировую экономику не только представляет собой большую естественную угрозу, но и во многих сферах экономической деятельности является катализатором различных изменений / Climate change, in terms of impact on the world economy, not only represents a great natural threat, but also in many spheres of economic activity is a catalyst for a variety of changes
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայgման ատենախոսություն ; Երևան-2017 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ս. Ա. Գևորգյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Վ. Ա. Սարգսյան, Ա. Ե. Ոսկանյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Ատենախոսություն՝ 163 էջ, սեղմագիր՝ 24 էջ։