Классификация грамматических ошибок в русской речи учащихся-армян 5-8 классов и возможности их дифференцированного предупреждения / 5-8-րդ դասարանների հայալեզու աշակերտների ռուսերեն խոսքում քերականական սխալների դասակարգումը և դրանց կանխման տարբերակված հնարավորությունները / The classification and possibilities of prevention of grammatical mistakes in the russian speech of 5-8 grade Armenian-speaking students
Գեղամյան, Հոռոմսիմ Շավարշի / Geghamyan Horomsim
Данная диссертация-научное обоснование классификации грамматических ошибок в русской речи учащихся-армян 5-8 классов и возможность их дифференцированного предупреждения / Սույն գիտական թեզի արդիականությունը հիմնավորվում է նրանով, որ այն կարևոր դեր ունի ուսումնական գործընթացի կատարելագործման հարցում, ինչը հիմք է հանդիսանում ցանկացած մեթոդիկայի, այդ թվում և ռուսերենի՝ որպես օտար լեզվի դասավանդման համար, նաև նրանում, որ մինչև օրս մեր իրականության մեջ ձևավորված չէ լեզվին տիրապետելու ցանկացած փուլում աշակերտի թույլ տված սխալների նկատմամբ տեսականորեն մշակված ամբողջական մոտեցում / The relevance of this dissertation research is determined not only by the improvement of the educational process which is the main problem of any methodology, as well as the methodology of teaching Russian as a foreign language, but also by the theoretical underdevelopment of the problem of mistakes, constantly existing in the student activities, no matter on what language level the student is
ԺԳ.00.02 «Դասավանդման և դաստիարակության մեթոդիկա» (ռուսաց լեզու) մասնագիտությամբ մանկավարժական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2013 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Բ. Մ. Եսաջանյան ; Պաշտոնական ընդղիմախոսներ՝ Վ. Վ. Մադոյան, Լ. Կ. Կարապետյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Վանաձորի Հ. Թումանյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 18 էջ։