Կեղծ և շինծու գործարքների անվավերության տեսական և գործնական հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում / Theoretical and practical issues of invalidiyt of feigned and sham transactions in the Republic of Armenia
Մութաֆյան, Անի Ալեքսանի / Mutafyan Ani
Կեղծ և շինծու գործարքների հիմքում ընկած է մարդկային պահանջմունքը` ստանալ ավելին, քան օրենքն է թույլատրում / В основании мнимых и притворных сделок лежит человеческая потребность - получать больше, чем разрешает закон / The basis for feigned and sham transactions is the human requirement which is to get more than the law permits
ԺԲ.00.03 «Մասնավոր իրավունք քաղաքացիական, առևտրային (կոմերցիոն), միջազգային մասնավոր, ընտանեկան, աշխատանքային, սոցիալական ապահովության իրավունք» մասնագիտությամբ իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2019 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Գ. Հ. Բեքմեզյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Տ. Կ. Բարսեղյան, Ա. Ա. Թավադյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարան ; Ատենախոսություն՝ 229 էջ, սեղմագիր՝ 28 էջ։