ՀՀ ԿԳՆ Երևանի պետական համալսարան
Արտադրության տնտեսական արդյունավետությունը ևս, տնտեսության մնացած չափորոշիչներին համահունչ, ձեռք է բերում նոր որակ, գնահատումների նորովի մոտեցման անհրաժեշտություն / Картофелеводство является наиболее интенсивной и эффективной отраслью земледелия горных регионов, обеспечивает высокую занятость населения, большие внедеревенские товарные ресурсы, максимальную самообеспеченность потребностей республики / Potato growing is the most intensive and effective branch of agriculture in mountainous regions, provides high employment, high out-village commodity resources, maximum self-sufficiency needs of the country
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2011 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Լ. Լ. Հակոբյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Հ. Մ. Մամիկոնյան, Մ. Ա. Դանիելյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 28 էջ։