ՀՀ ԳԱԱ հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտ
Աշխատանքի միջոցով փորձ է արվում դիտարկել Երևանում գործող երկու վերնիսաժները` որպես տարածա-ժամանակային, մշակութային համակարգեր / Диссертация посвящена обсуждению феномена репрезентации армянской национальной культуры и «армянскости» через символы идентичности, представленные на двух ереванских вернисажах / The PhD thesis discusses the phenomenon of representation of the Armenian national traditional culture and the so called «Armenianness» through symbols of identity at the two Yerevan Vernissages
Թ.00.06 «Մշակութաբանություն» մասնագիտությամբ պատմական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2011; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի գիտական խորհրդում ; Գիտական ղեկավար՝ Լ․ Հ. Աբրահամյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Հ. Տ․ Մարության, Հ. Վ. Պիկիչյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Երևանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետի հնագիտության և ազգագրության ամբիոն ; Սեղմագիր՝ 26 էջ։