Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան
Տնտեսության կայունացման և հետագա զարգացման փուլում ՀՀ-ում կարևոր նշանակություն ունի ներդրումային ակտիվ քաղաքականության իրականացումը / На стадии экономической стабилизации и дальнейшего развития в Республике Армения важное значение имеет активная инвестиционная политика / In the stage of economic stabilization and further development in the RA main role refers to the active intvestment policy
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2012 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Մ․ Ս․ Մելքումյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Լ․ Ե․ Վարդանյան, Ա․ Ռ․ Նռանյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 28 էջ։