Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան
Ֆինանսական համակարգը և, մասնավորապես, արժեթղթերի շուկան, որպես դրա հատվածներից մեկը, կենսունակ շուկայական տնտեսության անբաժանելի տարրն է / Диссертационная работа посвящена научному анализу перспектив формирования рынка корпоративных облигаций в Республике Армения, выявлению проблем и возможностей осуществления соответствующих мероприятий по их решению, a также концептуальных основ конструирования корпоративных облигаций в Армении
Ը.00.03 «Ֆինանսներ, դրամաշրջանառություն և վարկ» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2007 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Հ. Բայադյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Բ. Սալնազարյան, Տ. Ս. Կարապետյան ;Առաջատար կազմակերպություն՝ Երևանի պետական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 26 էջ։