ՀՀ ԳԱԱ փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտ
Հետխորհրդային հայ հասարակության արդիականացման գործընթացները խթանելու, դրանց նոր լիցք հաղորդելու գործում մեծ է քաղաքացիական հասարակության, նրա ինստիտուտների և մյուս կառուցվածքային տարրերի ամրապնդման ու կատարելագործման նշանակությունը / Диссертация посвящена актуальным проблемам становления институциональных основ гражданского общества в Армении, a также роста различных форм гражданской активности
Description
ԻԲ.00.03 «Միջին մակարդակի տեսություններ, սոցիալական կառույցներ, սոցիալական ինստիտուտներ և գործընթացներ» մասնագիտությամբ սոցիոլոգիական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2007 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ԳԱԱ փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի գիտական խորհրդում ; Գիտական ղեկավար՝ Գ. Ա. Պողոսյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Է. Հարությունյան, Ն. Մելքոնյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։