Լիզինգային հարաբերությունների կառավարման արդյունավետության բարձրացման հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում / The problems of increase of leasing relations management efficiency in the Republic of Armenia
Դավոյան, Աշոտ Սամսոնի / Davoyan Ashot
ՀՀ-ում շուկայական հարաբերությունների զարգացման և արտադրության նյութատեխնիկական բազայի արագացված վերակազմավորման սուր անհրաժեշտության պայմաններում երկրի տնտեսության կատարելագործման խնդիրների լուծման ընթացքում կարևոր նշանակություն է ստանում լիզինգը որպես ձեռնարկատիրական գործունեության այնպիսի ձև, որն առավել ամբողջականորեն է համապատասխանում գիտատեխնիկական առաջընթացի և անհատական, խմբային ու հասարակական շահերի համակցման պահանջներին, ինչպես նաև թույլ է տալիս ֆինանսական դժվարությունների պայմաններում հաղթահարել նորագույն տեխնոլոգիաներից ու ժամանակակից սարքավորումներից նախաձեռնողական աշխատակիցների օտարումը / Проблемы развития рынка лизинга в Армении очень актуальны, поскольку лизинг, являясь эффективным инструментом инвестиционной политики, имеет огромное значение для развития производства особенно в период экономической активности / Problems of development of the market of leasing in Armenia are very actual, as leasing, being the effective tool of an investment policy, has huge value for manufacture development, especially in the period of economic activity
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2012 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Հ. Բայադյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Մ. Վ. Սիքայելյան, Դ. Ն. Հախվերդյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 27 էջ։