ՀՀ ՖԷՆ տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտ
Հիմք ընդունելով ՀՀ ագրոհամալիրի ֆինանսավարկային ապահովման բարելավման անհրաժեշտությունը, հետազոտությունը նպատակ ունի բացահայտել և ուսումնասիրել ապահովման համակարգի գործունեության վրա ազդող հիմնական գործոնները և դրանց միջոցով նշված ապահովման զգալի բարելավման հասնելու հնարավորությունները / В обозримой перспективе агрокомплекс останется ведущей отраслью экономики Республики Армения (PA) и решение проблем его финансово-кредитного обеспечения, является важной задачей
Ը.00.03 «Ֆինանսներ, դրամաշրջանառություն և վարկ» մասնագիտությամբ տնտեսական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-1999 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ՖԷՆ տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Բ․ Հ․ Եղիազարյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Է․ Հ․ Օրդյան, Ս․ Մ․ Սարգսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ գյուղնախարարության գյուղատնեսության էկոնոմիկայի գիտահետազոտական ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 24 էջ։