ՀՀ ՖԷՆ տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտ
Հիփոթերային վարկերի շուկան առանձնահատուկ տեղ է զրավում ցանկացած երկրի ֆինանսական հատվածում՝ կապված այն հանգամանքի հետ, որ այս շուկան լուծում է ոչ միայն զուտ ֆինանսա-բանկային, այլև սոցիալական բնույթի կարևոր հիմնախնդիրներ / Диесертация поевящена изучению социально-экономических, финансовых, законодательных, организационных и институциональных проблем развития рынка ипотечных кредитов в РА и разработке концептуальных и конкретных механизмов, мероприятий и схем по их решению
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսազիտություն և կառավարում» և Ը.00.03 «Ֆինանսներ, դրամաշրջանառություն և վարկ» մասնագիտություններով տնտեսագիտության քեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2006 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ՖԷՆ տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Վ․ Բ․ Բոստանջյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Գ․ Գ․ Հայրույան, Գ․ Ֆ․Կիրակոսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 23 էջ: