Արտաքին ռազմական քաղաքականությունն անվտանգության ապահովման համատեքստում / The foreign military policy of the republic of Armenia in the context of security
Մնացականյան, Անժելա Սուրենի / Mnatsakanyan Anzhela
Ներկայումս Հայաստանի Հանրապետությունը գտնվում է գոյաբանական անվտանգային մարտահրավերների առջև: 2020 թվականի քառասունչորսօրյա պատերազմի ծանր հետևանքները էականորեն փոխել են ՀՀ անվտանգային միջավայրը՝ առաջացնելով անվտանգային ճարտարապետության խորը ճգնաժամ / Целью исследования является изучение военно-политической компонент в безопасности PA, при многомерности внешней военной политики PA / The research's purpose is to study the military-political component in the context of the security of the Republic of Armenia, with the multi-dimensionality of the foreign military policy of Armenia
ԻԳ.00.02 «Քաղաքական ինստիտուտներ և գործընթացներ» մասնագիտությամբ քաղաքական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2023 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Երևանի պետական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Խ. Ս. Գալստյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Գ. Մ. Քեռյան, Վ. Է. Մարտիրոսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայ-ռուսական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 21 էջ։