Профессионально-ориентированное обучение русскому языку студентов исторических факультетов педвузов в контексте лингвострановедения / Մանկավարժական բուհերի պատմության ֆակուլտետների ուսանողների մասնագիտական կողմնորոշման ռուսերենի ուսուցումը լեզվաերկրագիտական համատեքստում / Professionally-oriented teaching Russian within the area studies to the students of the faculty of history at pedagogical universities
Բաղրամյան, Անահիտ Իլյայի / Baghramyan Anahit
Цель нашего исследования - разработать и экспериментально апробировать теоретически обоснованную эффективную систему принципов, методов и приемов профессиональной ориентации учебного процесса на исторических факультетах вузов на основе лингвострановедческого (лингвокультурологического подхода в аспекте модернизации и интенсификации процесса обучения / Հետազոտության նպատակը՝ լեզվաերկրագիտական (լեզվամշակութային) մոտեցման հիման վրա մշակել և բուհերի պատմության ֆակուլտետում փորձարարական ուսուցմամբ ստուգել տեսականորեն հիմնավորված մասնագիտական կողմնորոշման մեթոդների, եղանակների և սկզբունքների արդյունավետ համակարգ ռուսաց լեզվի ուսուցման արդիականացման և ինտենսիվացման շրջանակում / The aim of the research is to work out and experimentally test the theoretically proved efficient system of methods and principles of professionally-oriented instruction at the faculty of history based on linguo-cultural approach in the perspective of modernization and intensification of the learning process
ԺԳ.00. Օ2 «Դասավանդման և դաստիարակության մեթոդիկա (ռուսաց լեզու)» մասնագիտությամբ մանկավարժական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2016 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ի. Ռ. Սարգսյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Բ. Մ. Եսաջանյան, U. Շ. Ասատրյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարան ; Սեղմագիր՝ 26 էջ։