ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ
Աշխատությունն իր բովանդակությամբ ու հարցադրումներով, կառուցվածքային-մեթոդաբանական մոտեցումներով առաջին համալիր ուսումնասիրությունն է հայրենական արևելագիտության մեջ, որը գիտական ընդհանրացման հիմքի վրա բացահայտում է 1979թ. սկսած Իրանի արաբական քաղաքականության ձևավորման գլխավոր առանձնահատկություններն ու արաբ-իրանական քաղաքական հարաբերությունների զարգացման հիմնական օրինաչափությունները / Работа посвящена изучению ключевых вопросов арабо-иранских взаимоотношений и выявлению основных особенностей и направлений развития арабской политики Ирана после Иранской Исламской Революции 1979г. до начала 21-го века / This research discusses key issues of Arab-Iranian relations and reveals principal features and directions of Iranian politics in the Arab world since the Iranian Islamic Revolution in 1979 until the beginning of the 21st century
Է.00.02 «Համաշխարհային պատմություն» մասնագիտությամբ պատմական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2011 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետում ; Գիտական ղեկավար՝ Ռ. Կ. Կարապետյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Պ․ Փոլադյան, Ա. Գ. Ստամբոլցյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 26 էջ։