ՀՀ ԳԱԱ Մ․ Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ
Աշխատանքի հիմնական նպատակն է միջազգային և հայրենական փորձի ուսումնասիրության, ՀՀ բանկային համակարգի գործունեության վերլուծության միջոցով բացահայտել բանկային համակարգում առկա հիմնախնդիրները, ընթացող նորամուծական գործընթացները, դրանց կարգավորման եղանակները և առաջարկել ՀՀ բանկային ոլորտում նորամուծությունների իրականացման և նորամուծական գործընթացների կարգավորման նոր ուղիներ / Основной целью диссертации является исследование существующих проблем в банковской системе, разьяснение банковской инновационной noлитики, выявление новых механизмов и путей регулирования инновационных процессов в сфере банковских услуг
Ը.00.03 «Ֆինանսներ, դրամաշրջանառություն և վարկ» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2009 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Հ․ Բ․ Ղուշչյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա․ Հ․ Բայադյան, Ա․ Վ․ Հովասափյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 20 էջ։