ՀՀ ՖԷՆ տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտ
Տեղական ինքնակառավարումը - սովորաբար գտնվում է տնտեսական քաղաքականության ստվերում և հասարակությունը հաճախ այն համարում է զուտ տեխնիկական, մասնագետների կողմից լուծվելիք խնդիր / В диссертации глубоко проанализирована суть управления и местного самоунравления и проблемы их реализации в области финансово-экономической деятельности, экономические основы развития местного самоуправления в Республике Армения и направления усовершенствования законодательно-правового регулирования
Ը.00.02 «Տնտեսության և նրա ճյուղերի էկոնոմիկա, կազմակերպում և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-1998 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ֆինանսների նախարարության Տետեսագիտական հետազոտությունների և էկոնոմիկայի ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Մ. Ա. Գևորգյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Յ. Մ. Սուվարյան, Ռ. Զ. Հարոյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Կառավարման և տնտեսական բարեփոխումների ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։