Մարդկային կապիտալի ձևավորման և օգտագործման հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում / The problems of formation and usage of human capital in RA
Մակունց, Վահե Կամոյի / Makunts Vahe
Ժամանակակից պայմաններում յուրաքանչյուր երկրի կառավարության գերակա խնդիրներից է տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացման նորամուծական տիպին անցնելու ապահովումը, որը զգալի երաշխիք է երկրի տնտեսության բարձր մրցունակության համար և թույլ է տալիս բարձրացնել բնակչության զգալի հատվածի բարեկեցության մակարդակը / В современных условиях одной из главных задач правительства каждой страны является обеспечение перехода к новому типу социально-экономического развития экономики, который является важной гарантией высокой конкурентоспособности экономики страны и позволит повысить уровень жизни значительной части населения / Currently one of the priority tasks of each country's government is to ensure innovative type of development for social-economic sector of the economy, which is a substantial guarantee for the country's high economic competitiveness and enables to raise the level of welfare of the significant segment of the population
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2011 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիայում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Խ. Մարկոսյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ս. Ա. Դավոյան, Ա. Վ. Հովասափյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվաև տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 29 էջ։