ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիա
Հայաստանի Հանրապետության անկախացումից հետո երկրի հասարակական կյանքում տեղի ունեցած քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական արմատական փոփոխություններն առաջացրին իրավական նոր ինստիտուտների ձևավորման, ամրագրման ու կիրառման անհրաժեշտություն, որոնց միջոցով հնարավոր կլինի սահմանել քրեական վերականգնողական արդարադատության ոլորտում հանցագործությունների և այլ իրավախախտումների դեմ պայքարի գործուն ու համարժեք միջոցներ / Актуальность темы диссертации обусловлена обоснованием, что коренные политические и социалью-экономические из произошедшие в общественной жизни после обретения независимости Республикой Армении, вызвали необходимость формирования, закрепления и новых правовых институтов, посредством которым будет возможно установить действенные и адекватные средства борьбы против преступлений в области уголовно- восстановительной юстиции других правонарушений / The actuality of the topic is fundamental, whereupon, after the independence of RA, there were the radical political and social-economic changes in the country's social life that have brought forward the necessity of applying legal formations of new legal institutions, through which it will be possible to define the appropriate and effective means against the crime and other offences in the criminal rehabilitation justice sphere
ԺԲ.00.02 «Հանրային իրավունք» մասնագիտությամբ իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2015 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի գիտական խորհրդում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Հ. Խաչատրյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Գ. Մ. Բադիրյան, Ա. Ս. Հայրապետյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ Ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիա ։ Սեղմագիր՝ 22 էջ։