Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիա
Ներկայումս հայաստանյան ընտրական գործընթացներում ակտիվացել է հետաքրքրությունը ոչ միայն մարքեթինգի գործնական ուղղությունների, այլև տեսական իմաստավորման նկատմամբ: Ըստ այդմ՝ քաղաքական գործիչների բարեհաջող գործունեության, ընտրություններում հաղթելու ճանապարհով իշխանության գալու կարևորագույն նախադրյալ է նախընտրական արշավների ընթացքում կիրառվող մարքեթինգային տեխնոլոգիաների գիտական վերլուծությունն ու մշակումը / На современном этапе избирательных процессов, когда реформы, направленные на формирование основных институтов политического рынка, совершенствование избирательного законодательства, внедрение в политических организациях с рыночной моделью, носят продолжительный характер и, когда можно аргументировать об этапе развития армянского политического рынка, на первый план выдвигаются со стороны маркетинга: выявление, анализ проблем, связанных с приобретением власти удовлетворением потребностей избирателей, и предложение соответственных решений / In the present stage of the development of election processes, when the reforms directed to the formation of main institutes of political market, to the improvement of the electoral legislation, to the contribution of culture by market model in political organizations are continuous in nature and when it is possible to state about being in the stage of development of general Armenian political market, the disclosure, analysis and suggestion of appropriate solutions of the problems related to the achievement of power are pushed to a primary plan by marketing satisfying the needs of voters
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2017 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար` Գ. Ի. Վարդանյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Ս. Մելքումյան, Մ. Ֆ. Առաքելյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիա ; Ատենախոսություն՝ 161 էջ, սեղմագիր՝ 24 էջ։