ԲՄԿ ՊՈւՀ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) hամալսարան
Статистические данные по постсоветским странам свидетельствуют, что доля затрат на услуги труда в себестоимости производства не превышает 15%, более того - уровень минимальной зарплаты, в противоположность тенденциям развитых стран, устанавливается на уровне ниже величины прожиточного минимума, что противоречит самой ее экономической сущности / Հետխորհրդային երկրների վիճակագրական տվյալները փաստում են այն մասին, որ աշխատուժի վարձատրությանն ուղղված ծախսերը կազմում են արտադրանքի ինքնարժեքի 15%-ից ոչ ավել, իսկ նվազագույն աշխատավարձի չափը ցածր է նվազագույն սպառողական զամբյուղի արժեքից / Evidences coming from the statistical data on post-Soviet countries show that labor costs share in the total costs of production is по more than 15% and minimum wage level is set up on the level less than living wage
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2014 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ԲՄԿ ՊՈՒՀ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Է. Մ. Սանդոյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Դ. Ե. Սորոկին, Հ. Զ. Հարությունյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Երևանի պետական համալսարան ; Սեղմագիր՝ 24 էջ։